خدمات شبکه

  پسیو شبکه وانیاتک

پسیو شبکه یا زیرساخت شبکه  ، پایه یا چارچوب و به اصطلاح زیر بنای یک شبکه است که شامل عناصر سخت افزاری و نرم افزاری می باشد  که اتصال شبکه، ارتباطات، عملیات ذخیره سازی، پردازش و تجزیه و تحلیل داده ها و مدیریت یک شبکه سازمانی را فعال می کند . این مسیر ارتباطی ، سرویس دهی جهت استفاده کاربران در شبکه لوکال و اینترنت را فراهم می کند.

زیرساخت شبکه دو قسمت است.

زیرساخت فیزیکی

زیرساخت منطقی

زیرساخت شبکه چیست؟

زیرساخت فیزیکی

زیرساخت فیزیکی شبکه شامل کابل کشی شبکه ، داکت کشی شبکه ، نصب رک ، آرایش رک ، نصب فیزیکی سوییچ ، نصب فیزیکی روتر ، نصب فیزیکی سرور و کامپیوتر ها و به طور کلی نصب فیزیکی تجهیزات پسیو شبکه و اکتیو شبکه میباشد که ماهیت سخت افزاری دارند و اغلب شامل عناصر خنک کننده و ساختار لازم برای پشتیبانی شبکه می باشد .

برای طراحی زیرساخت شبکه بسته به شرایط و نیاز کسب و کار می توان از طریق اتصالات شبکه های سیمی یا بی سیم، یا ترکیبی از هر دو عمل کرد.

پسیو شبکه

زیرساخت منطقی

زیر ساخت منطقی شبکه شامل انتخاب نوع سرویسها  ، نوع آی پی دهی ، انتخاب پروتکل و مدل شبکه استفاده شده و …  که بیشتر ماهیت نرم افزاری دارند و باید نصب و راه اندازی شوند . بستر زیرساخت منطقی شبکه در واقع با موارد زیل انجام میگردد:

IP Address  –  Subnet mask – broadcast 

این اطلاعات در هر شبکه منطقی وجود دارد و اطلاعات حیاتی است .

اکتیو شبکه

خدمات زیرساخت شبکه وانیاتک ؟

شرکت خدمات شبکه وانیاتک در زمینه زیرساخت شبکه و پسیو شبکه اماده خدمات رسانی میباشد.

زیرساخت شبکه های ساده

ساده ترین شکل زیرساخت شبکه معمولا شامل چند سیستم میباشد که با استفاده از یک دیوایس مرکزی مانند هاب یا سوییچ ،  برای اتصال کامپیوترها به شبکه و یک روتر جهت اتصال به اینترنت طراحی شده است.

زیرساخت شبکه های پیچیده

 زیرساخت شبکه ها ی پیچیده تر  معمولا شامل تعداد خیلی زیادی سیستم میباشد که به عنوان مثال ، در ساختمان های بزرگ با تعداد طبقات زیاد که هر طبقه ،  اتاق های زیادی دارد و در اتاق دست کم یک سوویچ access موجود است   ، سوویچ های access به یک سووویچ مرکزی در طبقه خود متصل میگردد که به آن سووویچ توزیع میگویند.  از سوییچ های توزیع  جهت  اتصال سوییچ های طبقات و اتاق ها به شبکه  استفاده میشود و میبایست جهت کوچک کردن برودکست دامین ها شبکه های واحد ها و طبقات  را با Vlaning جدا کرد . برای راه اندازی این نوع زیر ساخت شبکه  ، تعداد زیادی سوویچ های لایه دو و لایه سه  و چندین روتر مورد نیاز است.

خدمات شبکه وانیاتک با تخصص زیاد ، ارائه دهنده با کیفیت ترین خدمات راه اندازی زیرساخت فیزیکال و لاجیکال شبکه میباشد